PŘEKÁŽKY V SEBEPOCHOPENÍ | Využití v terapii
Kategorie: | Produkty |
---|
Karty byly vytvořeny po zkušenostech práce s klienty a jejich příběhy. Na první pohled působí specifickým dojmem, přinášejí témata spojená také s dospíváním.
Autorka Věra Scherer, zkušená behaviorální patoložka a specialistka na rodinnou a vztahovou problematiku, píše o práci s kartami kupříkladu toto: "Práce s kartami je z mého hlediska jedna z projektivních technik a vnímám ji jako prostředek, který klientovi může umožnit hlubší sebepoznání a rozvoj. Klient vidí na obrázku to, co zapadá do jeho zkušeností, aktuální situace, ale i citové zranění. Práce s kartami tedy může jednak obohatit vnitřní svět klienta a jednak pomáhá vést rozhovor s terapeutem. Je tak možné mluvit i o negativních, či nepřijatelných otázkách. Lze takto např. vytvořit příběh s jiným koncem apod."
"Při využítí karet kladu důraz také na používání „Já“, místo „Ono“, nebo „Ty“. To klientovi umožňuje soustředit se na přítomnost a zároveň být v kontaktu sám se sebou a s podvědomými částmi své psychiky. Toho můžeme dosáhnout díky asociativnímu rozměru karet, které samy o sobě nemají schopnost něco vyřešit, ale podporují asociaci, tedy vztah mezi duševními obsahy. Karty jako nástroj v psychoterapii mohou velmi pomoci, neboť odráží osobnostní vzory fungování ve vztazích a prostředí."
Karty jsou umělecky ručně malované malířkou a fotografkou Zdeňkou Josefínou Trnečkovou, která je také autorkou post-surrealistické orientace.
Jsou vhodné pro poradenská pracoviště, krizová centra, psychology, speciální pedagogy, terapeuty a další odborníky.
Doporučujeme pro ty, co již mají zkušenosti s prací s projektivními kartami, zejména kvůli stručnému textu, jak karty používat.
OBSAH SADY Překážky v sebepochopení I Projektivní karty
-
34 umělecky malovaných karet velikosti A6
-
Karty jsou z papíru vysoké gramáže bez lamina
-
Popis principu práce s kartami v anglickém a českém jazyce
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.